Pozitif Düsüncenin gücü

Bir seferinde bir öğrenci, okulda çıkan yangının arasında kalmış ve kurtarılmıştı ancak çocuğun yaşayabileceğine kimse ihtimal vermiyordu.

Annesi bile yangında vücudunun alt kısmını çok kötü yandığı için çocuğun öleceğini kabullenmişti.

Yaşasa bile tüm hayatı boyunca bir daha ayaklarının üzerinde durması imkansızdı.

Ancak bu cesur çocuk ne ölmeyi kabul etti, ne de sakat kalmayı. Tüm doktorları hayrete düşürerek hayatta kaldı.

Ancak belinden aşağısı için motor hareket becerisini kaybetmişti.

İncecik bacakları cansız bir şekilde sallanıyordu. Sonunda hastaneden taburcu oldu ancak yürümek için olan azmi hiçbir şeye boyun eğmese de, eve vardığında yatak haricindeki zamanlarında tekerlekli sandalyeye mahkum oldu.

Bir gün kendisini tekerlekli sandalyesinden yere attı ve bahçeye kadar kendini sürükledi.

Çitlere vardığında kolları yardımıyla kendisini ayağa kaldırdı ve yürümek için elinden geleni yaptı. Bunu, yürüme azmi ve kendisine olan inancıyla birlikte her gün denedi.

Adeta çelikten iradesi ve kararlılığı ile önce ayakta durabilmeyi, ardından yürüyebilmeyi ve ardından da koşabilmeyi başardı.

SONRA:

Önce okula yürüyerek sonra ise koşarak gitmeye başladı. Ardından koşmanın kendisine verdiği mutluluğu fark ettikten sonra üniversitede koşu takımına katıldı.

Herkes hayatta kalmasının bile bir mucize olduğunu ve hayatta kalsa bile sakat kalacağını düşünürken, kararlı bir çocuk olan Dr. Glenn Cunningham yürüyebilmeye ve koşmaya olan sıkı inancı sayesinde 1934 yılında New York’un ünlü Madison Square Garden’da dünyanın en hızlı koşucusu oldu.

Glenn Cunningham Child ile ilgili görsel sonucu

Pozitif düşünmenin gücünün ve bireyin kendisine olan inancının en başarılı örneklerinden biri olan Glenn Cunningham hem kendisi hem de hikayesiyle birlikte hala birçoğumuza ilham kaynağı olmaktadır.

Her şeyin üstünüze geldiği ve ölümün sizin için tek kurtuluş yolu olabileceği bir durumda bile kararlılık ve azim ile dünyanın en başarılılarından biri olabilirsiniz.

————-