Kızını Taciz Eden Komşusunu Öldüren Baba, Hapis Yatmayacak


10 yaşındaki kızını taciz eden 55 yaşındaki komşusunu öldüren baba, müebbet istemiyle yargılandığı davada 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılınca tahliye edildi.

İzmir’in Buca ilçesinde, oturdukları apartmanın asansörünün önünde, komşusunun kızı Y.A.’ya (10) arkasından sarılarak cinsel istismarda bulunan ve bu davranışı güvenlik kamerası tarafından da kaydedilen Erol T. (55), küçük kızın babası B.A. (36) tarafından tek bıçak darbesiyle öldürülmüştü.

TAHLİYE EDİLDİ

Tutuklanıp hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan B.A., ‘kastın aşılması suretiyle öldürme’ suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılıp, tahliye edildi. İtiraz edilmeyen karar, kesinleşti.

MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTEMİYLE DAVA AÇILMIŞTI

B.A. hakkında, ‘kasten adam öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası istemiyle İzmir 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Savunmasında kızlarına tacizde bulunan Erol T.’nin 3 oğlu bulunduğunu, bu yüzden kendilerine yönelebilecek bir saldırı olasılığına karşı, tedbir amaçlı olarak yanına bir ekmek bıçağı aldığını söyleyen B.A.,

“Kapıyı eşi açtı, daha sonra adının Erol T. olduğunu öğrendiğim kişi geldi.

Karşımda 50-60 yaşlarında bir adam gördüm.

Sol eli pantolonunun cebindeydi.

Sağ elini havaya kaldırıp, ‘Ne var lan, ne istiyorsunuz’ dedi.

Pantolonunun cebinde bir şeyle geldiğini düşünüp elinin olduğu yere doğru bıçağı bir kez salladım.

Ardından yanımdakilere ‘Yürüyün gidelim’ dedim. Öldürme maksadım yoktu.

Öyle olsa bıçakla birden fazla vururdum. Öldüğünü de emniyette öğrendim” dedi.

‘KAMERA KAYITLARINI İMHA ETMEK İSTEDİ’ İDDİASI

Tacize uğrayan küçük Y.A.’nın annesi E.A. da, kızının olayı kendisine anlatmasının ardından yöneticiyle birlikte, apartmandaki güvenlik kamerası kayıtlarının bulunduğu bölüme gittiklerinde Erol T.’nin elinde bir nacak ile burada olduğunu gördüklerini anlattı.

Kamera kayıtlarını imha etme amacında olduğunu anladıklarını, yöneticinin onu buradan uzaklaştırdığını söyledi.

Görüntüleri izlemelerinin ardından eşine haber verdiğini ve birlikte dairesine gittikleri Erol T.’nin, “Ne var lan” diyerek eşine çıkıştığını öne sürdü.

SAVCI SUÇLAMAYI DEĞİŞTİRDİ

Savcı verdiği mütalaada, dava ‘kasten adam öldürme’ suçundan açılsa da olayın gerçekleşme şeklinden, öldürme kastının olmadığının anlaşıldığını belirtti.

Bu yüzden sanığın, ‘kastın aşılması suretiyle öldürme’ suçundan cezalandırılmasını ve tahrik indiriminin de en yüksek hadden uygulanmasını talep etti.

HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ YAPILDI

Yapılan yargılama sonunda mahkeme heyeti, mahkeme başkanının muhalefet şerhine karşın oy çokluğuyla, sanık B.A.’ya ‘kastın aşılması suretiyle öldürme’ suçundan önce 12 yıl hapis cezası verdi.

Sanığın eylemi haksız tahrikin etkisi altında gerçekleştirdiği belirtilerek, ceza 4’te 3 oranında düşürülüp, 3 yıla indirildi. Sanığın yargılama sürecindeki davranışları da dikkate alınıp bir indirim daha yapılarak ceza 2 yıl 6 hapsi indirildi. Ayrıca sanığın tahliyesine karar verildi.

Karar, tarafların temyiz başvurusunda bulunmaması üzerine kesinleşti.

55 yaşındaki adamın küçük kızı taciz ettiği anlar güvenlik kamerasına böyle yansıdı;

——————–

 


close

Send this to a friend