Kahraman Doktor hastanın hayatını böyle kurtardı…


Bursa’da kalbinin altından bıçak yarasıyla hastaneye gelen kişiyi, Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice ameliyathaneye gidene kadar sedyenin üzerinde kalp masajı yaparak hayatta tuttu.

Kahraman doktorun insan hayatı için gösterdiği bu çaba ise saniye saniye kameralara yansıdı.

Bursa’da salı günü kalbinin altından aldığı bıçak darbeleri ile yaralanan 32 yaşındaki kişi, 112 Acil Servis ekipleri tarafından Bursa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

18-02/22/-10874329.Jpeg

Acil serviste ilk müdahalesi yapılan kişi, ameliyathaneye alınması için harekete geçtiğinde ise kalbin durma noktasına geldi.

Ameliyathaneye götürülen kişinin bulunduğu sedyenin üzerine çıkan Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice, yolculuk esnasında kalp masajı yaparak kişiyi hayatta tutmaya çalıştı. Bu anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Kahraman doktor hastasını böyle hayatta tutmaya çalıştı

“Hasta, acil servise 10.20’de geldi. Bize geldiğinde genel durumu kötüydü. Kalbinin alt tarafında iki adet bıçak yarası vardı. Durumunun kötü olmasından dolayı ilk tedavisini yaptıktan sonra ilgili hekimlerimizi aradık. Hastamızı ameliyathaneye çıkartılması gerekiyordu. Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum. Çünkü hastanın beyninin ve vital organlarının görevini sürdürmesini istiyorduk.

18-02/22/23.Jpeg

Kalp masajını da en hızlı o şekilde yapılacağını düşünerek sedyeye çıktım. 3-4 dakikada ameliyathaneye vardık. Eğer çıkmamış olsaydım belki hastayı yine kaybetmezdik ama efektif olarak kalp masajını en uygun şekliyle yapmış olduk.”

Bursa Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tarık Kuzhan ise başta Doktor Yenice olmak üzere, tüm ekibine çok teşekkür etti.

—————–


close

Send this to a friend