5 yaşındaki Mert’in çocuk parkında akıl almaz ölümü…


Denizli’nin Buldan ilçesinde 5 yaşındaki Mert Kağan Çakır, oyun oynamak için gittiği çocuk parkında akıl almaz bir şekilde hayatını kaybetti.

  Parkta bulduğu naylonları halat haline getirdiği öne sürülen küçük çocuk, iddiaya göre bir ucunu kaydırağın demirine diğerini de boynuna bağladıktan sonra kaymak isteyince, boğularak yaşamını yitirdi.
Olay, önceki gün saat 13.30 sıralarında, Oğuz Mahallesi’nde meydana geldi.
Mahallenin cami imamı Mücahit Öz, çocuk parkının yanından geçerken, kaydırakta 5 yaşındaki Mert Kağan Çakır’ı sırt üstü hareketsiz şekilde yatarken gördü.
Kaydırağın yanına giden Öz, boynunda naylon bulunan Kağan’ı çevirerek sağlık durumuna baktı.
Öz, Kağan’ın boynundaki naylonu çıkartıp, otomobiliyle  Buldan Devlet Hastanesi’ne götürdü. Ancak Kağan, yaşamını yitirdi.
Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatırken, jandarma ekipleri çocuk parkındaki kaydırakta inceleme yaptı.

 Jandarma, parktaki halat haline getirilen naylon parçalarını inceledi.

Babası  Mustafa Çakır’ın üzüm bağına gittiği, annesi Ayşe Çakır’ın evde olduğu sırada çocuk parkına tek başına gelen anaokulu öğrencisi Mert Kağan’ın, iddiaya göre, çocuk parkı içinde bulduğu parke taşlarının ambalajlarında kullanılan ve etrafta atık halde bulduğu naylon parçalarını birleştirip, halat haline getirdiği, ardından bir ucunu kaydırağın üst direğine, diğerini ise boynuna bağladığı, kaydıraktan boynunda naylon halatla kayarken dengesini kaybedip, düştüğü, bu sırada asılı kaldığı ve boğulup öldüğü sanılıyor.

Mert Kağan’ın 12 yaşındaki ağabeyi  Mert Can’la birlikte berbere gidip tıraş oldukları, ardından ağabeyinin eve, küçük çocuğun ise çocuk parkına gittiği öğrenildi.

Kaydıraktaki Mert Kağan’a ait saç kılları da dikkat çekti.
Kağan’ın kaydırakta bulan imam Mücahit Öz, hemen hastaneye götürdüklerini, ancak kurtaramadıklarını söyledi.

ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Send this to a friend